Poslední týdny před Vánocemi

14.12.2017 13:39

Nastal čas Adventu a i ve škole to tak vypadá. Ale snažíme se zápolit s učením, abychom se ještě do začátku Vánoc něco nového naučili. Dokončíme vyjmenovaná slova po L a pilujeme malou násobilku i sčítání a odčítání čísel do 100. 

V rámci prvouky - Svět kolem nás - navštívíme v úterý firmu Zanini, ve které pracuje maminka Natálky a Emičky. Uvidíme výrobu poklic na automobily. 

Pondělí 18. 12. bude organizačně trošku náročnější, čeká nás poslední bruslení - po skončení si dáme svačinu ještě na stadionu a půjdeme rovnou do kina. Kino začíná v 10:00. Brusle nám ochotní rodiče zavezou až do šatny, abychom je nemuseli brát do kina a pak zas do školy. 

Ve čtvrtek 16:00 započne vánoční posezení s rodiči, podávat se bude svařené víno, mošt, teplé jablíčko, pokud chcete, přineste na ochutnání trošku cukroví - případně recepty na různé pochutiny - je po nich většinou po jarmarku scháňka. 

Na pátek chystám s dětmi ve třídě Vánoce, prosím dejte na sváču cukroví, nebo jiné dobroty. Rozdáme si s dětmi dárky - ty mohou nosit už teď,  nezapomeňte na ně, každý má někoho vylosovaného; pustíme si lodičky, rozkrojíme jablíčka... a užijeme si poslední den školy. V pátek 22.12. je také zkrácena výuka.

 

Všechny akce máte v kalendáři. A fotografie z jarmarku jsou na rajčeti - odkaz ve fotogalerii. Související obrázek

 

Přeji Vám krásný týden a těším se na Vás ve čtvrtek Lenka H.