Pomůcky pro 3. ročník

13.07.2017 12:52

Je sice teprve první polovina července, ale již se pomalu chystáme na další školní rok.

Stejně jako roky minulé i letos nakoupím dětem vše společně. Je na Vás, abyste vybavili penál, obnovili tělocvik a překontrolovali, zda je ještě taška stále v provozu schopném stavu.

Přikládám přibližný seznam:

Penál:

2x pero (prosím né propisovací tužky, ale opravdu pero)

stírací tabulka, fix, hadřík

tužky č. 1 až 3

pravítko dlouhé 30 cm

pravítko s ryskou

kružítko

nůžky - překontrolovat u starších zda opravdu ještě stříhají

ořezávátko

pastelky

tělocvik: v propustném obalu boty, kraťasy, tepláky, náhradní ponožky, tričko, slabší mikina

přezůvky

připravit si obaly na sešity A5 a pracovní sešity A4

kapesníky - krabicové, nosit během roku průběžně, to samé šťáva - stačí jedna od každého dítěte na jeden školní rok - nosit v průběhu roku, není kde skladovat :-) děkuji

V září také bude třeba doplatit pomůcky či učebnice na ANJ, které jsou vždy trochu dražší. 

 

A jak to bude v příštím roce? Těším se 4. září na celkem 26 žáků již třetího ročníku. Novinkou pro nás bude anglický jazyk, děti budou dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí rozděleny do skupin. Vyučovat je budou anglický jazyk učitelé druhého stupně k  tomu vystudovaní. Po zralé úvaze nás čeká od cca prosince výuka plavání v Jirkově, neboť ŠVP s výukou plavání by vyšla pro jednoho žáka na týden asi na 5000,- :-( to už je dle mého názoru cena přemrštěná. Budeme opět výletovat, sbírat zkušenosti, uplatňovat své vědomosti a  učit se novým dovednostem a znalostem. Pokračovat budou od října kluby logiky i čtenářských dílen, taktéž doučování. Na závěr roku pojedeme do Jiřetína, stejně jako letos, protože to bylo prostě bájo. 

Věřím, že se povede zorganizovat i pozesení a dílničky s Vámi, abychom se viděli více a aby Vás děti mohly provést školním životem. 

Pro dotazy jsem Vám k dispozici na emailu, jen prosím o trpělivost, nejsem během prázdnin vždy v dosahu sítě, proto odpovím, jakmile budu moci.

Přeji Vám krásné letní dny. L. H.