Informace do Vánoc - archiv článků

02.01.2017 00:00

23.12.

Milí rodiče,

přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a v dalším roce hodně zdraví, štěstí a radosti. 

Děkuji Vám za všechny krásné dárečky. Užijte si s dětmi vánoční čas.

A zde na závěr roku pár fotografií, z krásné vánoční atmosféry ve třídě. Jsem moc ráda, že mohu být součástí života Vašich dětí. Děkuji Vám za důveru, kterou do mě vkládáte. L. H. 

21.12.

Milí rodiče, 

dne 22.12. jdeme do kina a Anděla páně 2, cena 80,- (platím z TF).

Odchod od školy 7:45.

Po kině si rozdáme ve třídě dárečky, zazpíváme koledy a už půjdeme domů, těšit se na Vánoce.

Moc Vám děkuji za Vaši spolupráci, přítomnost na různých akcích a Vaši pomoc.

Přeji Vám příjemné a klidné prožití vánočních svátků. L. H.

16.12.

Hlášení o tvoření na Lesné.

Dnes jsme si prožili pravou vánoční a zimní atmosféru na VCR Lesná. Cestu tam i zpět jsme zvládli bez ztráty kytičky :-) a nahoře na nás čekalo to pravé zimní počasí. Musím říct, že takovou námrazu jsem dlouho neviděla. 

Do naší fotogalerie jsem vložila fotky z tvoření, avšak byli jsme rozděleni na dvě poloviny, proto zatím jen fotky jedné skupiny. Fotky druhé skupiny přidám až dodají z Lesné.

Moc děkuji mamince Káji za zajištění autobusu. 

Děti si domů dovezly výrobky, pracovaly krásně a bylo vidět, že je to baví. 

Přeji Vám krásné prožití posledního víkendu před Vánocemi.

L. H. 

 

14.12.

Vážení rodiče,

moc Vám děkuji za pomoc při realizaci jarmarku. Nemůžu ani vyjmenovat rodiče, kteří se zapojili. Neboť pomoci bylo mnoho. Ať už jste napekli dobroty, pomohli obsluhovat, donesli ubrusy, čaj, kafčo, svařák, nápoje, ubrousky... nebo jste přišli a utratili v naší kavárně nebo ve stánku. Jsem moc ráda, že nemám ve třídě jen skvělé děti, ale i skvělé rodiče, kteří s námi táhnou za jeden provaz. 

Celkově jsme utržili 9433,-. 

Několik fotografií z jarmarku níže. Fotila jsem jen při přípravě. Pokud by někdo měl fotografie z průběhu, prosím o dodání. Vložím do naší fotogalerie. Děkuji

Zároveň se Vám ještě jednou omlouvám za zrušení posezení. Je toho teď hodně a já i mé děti jsme marodní. Věřím, že vymyslíme jinou příležitost na setkání. A také se omlouvám za občasné pravopisné chyby, které se objevují i u mě. Nemělo by se to učiteli stávat. Často píši informace v rychlosti. I já jsem jen chybující člověk a občas se chyba zbrklostí objeví :-( 

 

Přeji Vám poklidné přípravy vánočního času. 

L. H.

 

7.12.

Přijďte si zítra zakoupit výtvory svých děti i ostatních. Uděláte tím svým dětem jistě radost - nadité peněženky s sebou. :-)

Přípravy vrcholí:

 

 

6.12.

Škola čertíků a andílků

1.12.

S dětmi jsme se domluvili na uspořádání vánoční tomboly. Každý žák přinese libovolný anonymní dáreček, ať už koupenou drobnost, nebo něco pěkného vyrobí. Zabalí do vánočního papíru a přinese do školy. 22.12. si každý vylosuje svůj dáreček, tím bude mít každý překvapení a také každý dostane nějaký malý dárek. Pokud někdo dárek nepřinese, nevadí, jen nebude zařazen do losování a dáreček si také neodnese. :-) Času na vymyšlení dárečku je dost. 

Pokud si chtějí dát děti vzájemně dárky, ty samozřejmě označit jménem a rozdáme. 

29.11.

Milí rodiče, přeji Vám krásný adventní čas.

Děkuji Vám za hojnou účast na rodičovských schůzkách i za nabídnutou pomoc na připravovanou akci. 

I když se nám blíží Vánoce, ve škole se čas nezastaví, my pilně pracujeme a získáváme nové poznatky a dovednosti. 

V hodinách českého jazyka se stále zaměřujeme na hlásky - délku samohlásek, dlouhé ú a ů, dvojhlásky ou a au a od zítra probíráme slabiky s R, L, M (Kudrna, Brno...) Budeme si říkat různé jazykolamy, procvičíme tedy i naše jazýčky. 

Domů jsem poslala první díly učebnice matematiky, vše, co v nich není uděláno se může dodělávat, či procvičovat již hotové. 

Zaměřujeme se na rodinu, probíráme příbuzenské vztahy a tvoříme rodokmen.

Zítra, 30. 11., žáci odevzdávají čtenářské deníky. 

Akce prosinec:

Od příštího týdne nebudou z důvodu konání různých akcí kroužky matematiky a doučování, zahájíme opět v lednu. Děkuji za pochopení.

5. 12. čertovské učení, přijde Mikuláš - výuka zkrácena do 12:00

8. 12. vánoční jarmark

16. 12. Advent na Lesné (cena na jednoho žáka cca 230,- zaplatím z fondu)

21. 12. Divadelní představení Louskáček - Orfeum Kadaň

22. 12. Kino Kadaň - Anděl páně 2 - zaplatím z fondu, vánoční besídka

22. 12. 15.30 posezení i s rodiči - ještě potvrdím - Bohužel musím tento termín zrušit. Mohu navrhnout náhradní termín 15.12. Zapíši do ŽZ, prosím o potvrzení účasti či neúčasti.

 

Poděkování:

za stromeček rodičům Tadeáše

za koberec do čtenářského koutku rodičům Ruthinky

za zajištění prodejního stánku rodičům Olíka

a mnoha dalším za pravidelnou dodávku šťávy i kapesníčků

 

21.11.

Vážení rodiče, máme tu čtvrt roku letošní docházky. V žákovských zápisnících mají děti napsané známky z předmětu matematika, český jazyk a prvouka. Prosím o podpis v dolní části strany s těmito informacemi, abych věděla, že jste je četli.

V tomto týdnu si povídáme o životě u řeky a v řece. Vytvořili jsme si koláž se zvířaty u vody a celé téma podzim uzavřeme ve středu. V následujícím období si budeme povídat o rodině.

Český jazyk - slova, slabika, hláska - určujeme délku samohlásek, počet slabik ve slově; stále procvičujeme slovní význam - slova protikladná, souznačná, souřadná, nadřazená, podřazená, ...

Matematika - počítáme již do 40 - s pomůckou. Do dvaceti bez pomůcek. Počítání se zrychluje. Proto s dětmi, kteří mají s jednoduchým sčítáním a odčítáním čísel procvičujte. Získávají tím jistotu.

24. 11. třídní schůzky 15:30

Na schůzce se dozvíte informace o bruslení, vánočním jarmarku i ostatních akcích, které budou probíhat. Přivítám podněty a nápady na vánoční jarmark a také dobrovolníky z Vašich řad na úspěšnou realizaci. S dětmi stále vyrábíme. Jejich cílem je vydělat si peníze na výlet do pražské zoo. 

Konzultační hodiny - na termíny se budete moci zapsat na třídních schůzkách, pokud chcete jen krátkou informativní schůzku, budu k dispozici samozřejmě po společné třídní schůzce. 

Přeji všem krásné dny. L. H. 

4.11.

Dnes nás navštívila studentka lékařské fakulty a povídali jsme si o zubní hygieně. Děti se učily, jak si správně čistit zoubky. Jen škoda, že spousta z nich neměla s sebou kartáček. :-(

V příštím týdnu bude naši výuku navštěvovat praktikantka studia asistentka pedagoga. 

7. 11. budeme tvořit vánoční svícny na jarmark. Každý žák si donese zavařovací sklenici - čistou, bez etikety. Děti mají tuto informaci zapsanou v úkolníčkách.

Dnes jsme provedli kontrolu pomůcek. Mnoho žáků má nedostatečně vybavený penál. Prosím o nápravu do úterý 8.11. a pak důslednou přípravu penálu každý den.

Akce:

17. 11. Státní svátek

18. 11. Ředitelské volno

24. 11. Třídní schůzky - začátek v 15:30 - krátká informativní schůzka pro všechny rodiče společně. Poté krátké individální konzultace dle vaší potřeby. Rodiče, se kterými budu chtít mluvit, pozvu na jiný termín, aby byl dostatečný čas na rozhovor. Termíny rozdám následující týden. 

Pokud se mnou bude chtít někdo delší konzultaci a termín nedostane, neváhejte mě kontaktovat. 

25. 11. Focení s vánoční tematikou. 

31.10.

Dnešní den se nesl v duchu svátků. Povídali jsme si o Dušičkách a Halloweenu. Halloween je přeci jen pro děti atraktivnějším, a tak jsme si udělali trochu strašidelnou atmosféru. Vyplňovali jsme pracovní listy Halloweenské školy, ozdobili jsme si "dýně", které jsme následně snědli. Po strašidelné bábovce se jen zaprášilo. 

Něco málo v naší fotogalerii.

Tento týden nás čeká seznámení s násobilkou. I když poměrně nenápadným způsobem.

V českém jazyce si povídáme o slovech a jejich významu. Co jsou slova protikladná a co souznačná?

Každé úterý pokračujeme ve čtenářských dílnách. 

Prvouka prochází celými dny. Diskutujeme na téma podzim, příroda a zvířata v lese. Tento týden je zaměřený na lesní plody a houby. 

Známky ze čtenářského deníku jsem zatím nezadávala do EŽ. Čekám na odevzdání zapomnětlíků. 

Přeji všem krásné dny L. H. 

20.10.

Vážení rodiče, dnes dostaly děti domů k nahlédnutí soubor Poznej Evropu na procvičování učiva zábavnou formou. Cena 120,- Kč. V případě nezájmu vraťte prosím zpět. Děkuji L. H.

18. 10.

Máme 10 týdnů do Vánoc. Je to hodně? Čeká nás stejně jako minulý rok vánoční jarmark, a proto jsme již začali tvořit výrobky na prodej. Děti si dávají opravdu záležet. Hned, jak zjistily, že bude jarmark, tak si zvolily jako odměnu návštěvu Zoo v Praze. A já věřím, že si penízky vydělají a do zoo na jaře vyrazíme. Pevně doufám, že mohu počítat i s Vaší pomocí a uděláme opět Kavárničku u Soviček. Moc se na to těším.

S dětmi jsme zahájily již minulý týden čtenářské dílny. Budou se konat každé úterý, a proto prosím připomínejte dětem, aby si přinesly vždy na úterý svou knihu, kterou čtou. Měla by to být dětská beletrie (ne jednotlivé pohádky či příběhy). Zatím se nám daří číst přibližně 10-12 minut v klidu. A čtenářské dílny se stávají hitem týdne. Na jakém principu fungují čtenářské dílny si můžete přečíst ZDE.

Akce na nadcházející dny máte vypsány v předchozím týdnu.

Matematika - počítáme do 30 s pomocí stovkové tabulky (obdoba krokovacího pásu)

Český jazyk - druhy vět (oznamovací, tázací, rozkazovací a přací + použití vhodných znamének na konci vět)

Čtení - nacvičujeme plynulé čtení (již bez slabikování) a správnou intonaci hlasu podle znaménka

Prvouka - listnaté a jehličnaté stromy

Více fotografií na rajčeti.

Moc děkujeme za donesené kapesníky, šťávy i kytičky do třídy. A samozřejmě sběrače za SBĚR PAPÍRU. 

 

10.10.

Milí rodiče,

máme tu začátek dalšího týdne. Třída je opět nastěhovaná téměř do své podoby (ještě koberec) a volby jsme překonali. Děti pomáhaly se stěhováním věcí pryč a zas zpět :-)

Velkým tématem těchto dní je PODZIM a vše s ním spojené.

V českém jazyce si povídáme o větách a jejich druzích. Při hodinách matematiky překračujeme vesele čísla přes dvacet. Poměřujeme sílu zvířátek dědy Lesoně a seznamujeme se s pojmy poloviny, čtvrtina...

Uskutečnil se běh do vrchu, kde se na krásných místech umístila Kristýnka i Pavlínka. Ostatní se také moc snažili.

Naše Julinka se účastnila výtvarné soutěži vyhlášené litoměřickou diecézí a obsadila krásné třetí místo. 

Holkám patří veliké díky a gratulace za reprezentaci naší třídy. 

A co nás čeká:

14. 10. vycházka do parku - poznávání listnatých stromů

20. 10. nabízím matematickou hodinku pro rodiče 15:00-16:00, v případě zájmu mi prosím napište email, abych věděla s kolika z Vás mám počítat

21. 10. jsem nepřítomna - bude za mě ve třídě paní asistentka

24. 10. odevzdání čtenářských deníků 

26. - 30. 10. Podzimní prázdniny

31.10. Halloweenský den - pokud byste měli někdo doma navíc malé či větší dýně, budeme moc rádi za přinesení.

Jestli někomu z Vás nejde stále přihlášení do el. žákovské knížky, prosím, kontaktujte mě.

A na závěr konečně PÁR NOVÝCH FOTEK.

Přeji Vám krásné dny L. H.

 

3.10.

Akce tohoto týdne:

O víkendu v naší třídě byla potopa a máme zrušený koberec. Doufám, že se ho podaří zachránit :-) Naštěstí k žádným dalším ztrátám nedošlo.

V úkolníčkách mají děti vlepeny nové čtecí kalendáře, zapomněla jsem domalovat značky na čtení. Zítra dokreslíme s dětmi.

Zítra 4.10. jdeme od 8:00 do knihovny. Děti si berou s sebou do školy vše, co vždy. Jen prosím o teplejší oblečení, půjdeme v jakémkoli počasí.

Naše třída je i volební místností. 7.10. se budeme učit v družině + za hezkého počasí půjdeme na procházku.

Od tohoto týdne probíhají kroužky. Kroužky děti platí vždy před začátkem kroužku.

Nabídka dalšího kroužku - pondělí 13:30 - 14:30 (trenér pozemního hokeje) - sportovní kroužek v naší tělocvičně, zaměřující se na rozvoj pohybových dovedností žáka - žáci se seznámí s různými druhy sportu. V případě zájmu pište do notýsku.

Pokud Vám nefunguje přihlášení k EŽ prosím o trpělivost. Jestliže Vám již fungovalo je chyba v provozovateli programu. Řešení zjišťujeme. Jestliže se Vám ještě nepodařilo ani jednou přihlásit, prosím informujte mě. Zkontroluji údaje. 

Přeji příjemné dny L. H:

 

 

30.9.

Milý rodiče, první měsíc školy mají Vaše ratolesti za sebou, a tak přináším drobné shrnutí a program na následující období.

Stihli jsme se zajet podívat autobusem na výstavu Poznávej se. Leželi jsme v planetáriu při promítání přednášky o lidském těle. Přespali jsem ve škole a snad se i dozvěděli na hodinách nové a zajímavé věci.

Už jsme najeli na běžný školní provoz. Známky se objevují pravidelně v elektronické žákovské, domácí úkoly jsou zadávány každý den vyjma pátku. 

Kromě domácí úkolů, o kterých se domnívám, že nejsou nikterak velké, je ještě jedna velká povinnost a to pravidelné čtení. V pondělí 3.10. se objeví v úkolníčkách nová tabulka na říjen. Prosím o poctivé vyplňování. Po každé přečtené knížce podtrhneme, aby byly knihy od sebe oddělené. V tu chvíli byste měli vzít čtenářský deník a zapsat knihu do něho.

První strana je předepsaná, ostatní už prosím nadepište vy, či žák sám. 1 strana = 1 kniha. Čtenářské deníky se do školy nenosí. Budu je kontrolovat vždy ke konci měsíce. První kontrola proběhne na konci října.

Od 3. 10. začínají kroužky. Angličtinu máte rozepsanou v ŽZ, kroužek matematiky je pravidelně ve středu 12:00 - 13:00. Doučování ve čtvrtek v tutéž dobu. Kroužky se platí vždy před kroužkem částkou 30,-/hodina, případně 300,-/10 hodin. 

O ŠVP Vás budu informovat blíže na třídních schůzkách v listopadu. Záloha se bude platit v lednu.

Přeji Vám klidné dny a v případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat. L. H.

 

 

 

20.9.

Milý rodiče přináším informace na další týden.

Připomínám přespání ve škole. Omlouvám se za špatnou informovanost. Nedopatřením jsme nalepili většinu lístečků na zadní stranu jiných sdělení. Věřím, že Vám pátrání po této informaci nezabralo příliš času. :-)

Sejdeme se před družinou. Dejte dětem na sebe teplejší oblečení. A do batůžku třeba tepláčky a tričko dovnitř. Když nebude pršet opekli bychom si u táboráku jablíčka nebo jinou mňamku. Nezapomeňte prosím na přezůvky, lahev na pití, hrníček by byl super. Penály ani nic jiného děti nepotřebují, vše máme ve třídě. Prosím, nedávejte dětem sladkosti či jídlo, jak na velikou výpravu. Minulý rok moc nezaujaly zdravé pomazánky. Letos tedy pojedeme čistě nezdravě na špagetách k večeři. :-)

Pokud by byl někdo z Vás hodný a upekl něco dobrého na snídani, budu moc ráda. Prosím, napište mi to do úkolníčku, abych věděla, s čím můžu počítat. Ráno si dáme nějakou dobrou buchtu, ovoce a čaj. Vrátím Vám Vaše ratolesti v 8:30 opět před družinu. Věřím, že si to užijeme.

 

Také bych Vás ráda požádala o vyplnění přihlášky na ŠVP. Potřebuji vědět, kolik dětí se zúčastní. Doufám, že nás bude stejně početně jako minulý rok. Pro děti je to dobrá zkušenost. Více se zkamarádí se spolužáky a i já je mám možnost více poznat.

 

Nezapomínejte vyplňovat v úkolníčku čtecí kartičky podle příslušného návodu. Jakmile dočtete jednu knihu celou, podtrhněte ji nějakou barvičkou. Děti dostanou zítra domů čtenářské denníky. První stranu předepíši, jak by měla vypadat. Další stránky již budou - s dopomocí Vás rodičů - vyplňovat samostatně.

Buďte prosím důslední v každodenní přípravě žáků do školy. Nechte děti, aby si připravovaly do školy již samostatně, ale vždy po nich překontrolujte. Už děti často zapomínají - jak domácí úkoly, čtecí kartičky, tak po

 

můcky. Jsou to ještě malé děti a potřebují od Vás pomoci. Za pomůcky považuji i perfektně připravený penál.

Přeji Vám krásné dny. L. H.

 

PS: chvilka nad knihou

 

 

15.9. Sférické kino - v tělocvičně školy. Téma Lidské tělo. Cena 55,- Zaplatím z třídního fondu. Tento den nebudu přítomna ve škole. Děti povede ve vyučování má asistetka Soňa. Domácí úkoly budu kontrolovat v pátek.

 

Od října bude probíhat kroužek Angličtiny pod vedením p. uč. Pusztakürti. Děti, které měly zájem, si ve škole vzaly informace. Budou připraveny přihlášky.

Také začne kroužek matematiky, ten bude probíhat ve středu od 12:00-13:00. Kroužek povedu já, stejně jako minulý rok.

V letošním roce zařazuji kroužek doučování pro žáky, kteří potřebují nějakou látku dohnat, nebo potřebují více pomoci. Bude ve čtvrtek také od 12:00 do 13:00.

Všechny tyto kroužky jsou zpoplatněny cenou 30,-/hodinu. Platí se vždy před začátkem kroužku.

 

Z důvodu větší marodnosti jsem zařadila sekci DOMÁCÍ ÚKOLY. Pokud děti budou chybět, prosím sledujte informace tam.

 

Přeji hezké dny.

 

11.9.

Omlouvám se za pozdější informace:

12.9. návštěva výstavy Poznávej se - Zámek Klášterec nad Ohří. Vstupné 40,- Kč a pojedeme s dětmi hromadnou dopravou - autobusem. Vše v rámci třídního fondu a školy. Děti jdou do školy v běžném čase a také ze školy budou odcházet.

S sebou samozřejmě svačinu a žákovský zápisník + úkolníček jako obvykle. Stačí menší batůžek, aby nemuseli nosit aktovky.

Na oběd půjdeme v běžném čase.


Přeji krásný zbytek víkendu.

 

6.9.

V úkolníčku mají děti upozornění na donesení věcí: obalení pracovních sešitů, učebnic, čítanky a písanky. Zpět donést. Prosím také o přinesení kytek, o které se děti staraly o prázdniny, případně - pokud máte doma kytičku, kterou byste obětovali, rádi o ni budeme ve škole pečovat.

Do čtvrtka si přinést cvičební úbor, zástěru na VV a desky na portfolio. 

Známkovat i úkolovat začneme od příštího týdne.

Vše ostatní se dozvíte na třídních schůzkách. :-)

.........................................................................

Prázdniny utekly jako voda a už jsou z dětí druháci. A protože jsou to již ostřílení mazáci, budu psát informace pro ně. Vždyť si už vše umí přečíst.

 

Milí druháci, ve škole již všechno znáte a víte, co můžete čekat, pro jistotu připomínám. Zítra 1.září se uvidíme na jednu vyučovací hodinu. V 8:45 vás pustím domů, nebo odvedu do družiny. Pokud jste do družiny přihlášení, ať na vás rodiče čekají před ní. U hlavního vchodu by čekali marně. Zítra potřebujete jen přezůvky a dobrou náladu.

V pátek už spolu budeme tři vyučovací hodiny. Vezměte si s sebou aktovky, penály. Na oběd půjdeme brzy, není tedy třeba nosit velkou svačinu. Leda byste zůstávali déle v družině - v tom případě sváču do družiny.

To samé platí na pondělí. To už budeme ve škole podle rozvrhu. Páté hodiny budeme mít v pondělí a úterý. Čeká nás rozdávání učebnic, pracovních sešitů a další důležité třídnické práce.

7. září se půjdeme podívat do DDM Šuplík. Předvedou nám, jaké kroužky pro vás nabízejí.

8. září se v 15:30 setkám v naší třídě s rodiči.

V letošním roce se nás bude setkávat 26. Na konci května k nám do třídy přišla Natálka a Emička. Tento rok s námi do třídy už nebude chodit Prokop, ale k 1. září přibude Pavlínka. Tak se naše počty opět vyrovnají. Jen těch holek máme 17. Tak se kluci budou muset snažit, aby je holky nepřeválcovaly.

Už se na všechny moc těším.

Vaše p. uč. Lenka