Březen, za kamna vlezem

06.03.2017 11:08

Milí rodiče,

předně se Vám omlouvám za sporadické zprávy. Bylo toho v únoru opravdu hodně, tak jsem stihla jen kalendář a nic více. Opět se ale navrátím k pravidelnému hlášení. Snad Vám přispívá k přehlednosti činností naší třídy.

Je tu březen. Pomalu se blíží jaro a my ho už nedočkavě z oken vyhlížíme. Měníme výzdobu třídy, budeme pozorovat probouzení přírody formou pokusů (výsev semínek), objednáním motýlů i porozovacími procházkami. 

Nadále pokračujeme v bruslení každý pátek od 7:50 (odchod od školy). Prosím Vás tedy stále o zajištění odvozů bruslí. Děkuji.

Na stránkách naší školy jsou odkazy na propagační videa ve kterých se naše třída vždy objevuje.

Provází nás téma lidé a společnost. Jaké jsou zaměstnání, povolání dospělých, zájmy a koníčky dětí. Jak a z jakých surovin se vyrábí nejrůznější výrobky. Nezapomeneme na ochranu přírody a třídění odpadu. Ve třídě třídíme bedlivě. Věřím, že i většina Vás doma. :-)

Pokud byste někteří měli možnost návštěvy u Vás ve firmě, či byste nám chtěli o své práci přijít povídat do třídy, budeme moc rádi. 

Český jazyk - každé úterý pravidelná čtenářská dílna - s sebou vlastní kniha, psaní souhlásek uprostřed a na konci slov (spodoba b-p, t-d, s-z, f-v, ch-h), stále procvičujeme  měkké a tvrdé souhlásky.

Matematika - násobilka do 6x6, + a - do 100, snažíme se o rychlejší počítání, dáváme k sobě jednotky a desítky.

Zkontrolujte si prosím platby ŠVP, a také žádám o doplacení třídního fondu.

Veškeré akce zapíši do kalendáře.

Přeji Vám příjemné dny L. H.