aktuální informace

20.04.2017 08:12

Milí rodiče,

Velikonoce se nám přehoupli a my končíme třetí čtvrtletí. V pondělí se objeví žákům v zápisnících čtvrtletní hodnocení. 

Na Vás se těším 27. dubna od 15:30. Tématem třídních schůzek bude především škola v přírodě, celkový prospěch a chování žáků, organizační záležitosti a přehled nadcházejících akcí. Samozřejmě bude i prostor pro Vaše individuální otázky týkající se Vašich dětí. Pokud si se mnou však chcete popovídat déle, doporučuji si napsat o konzultaci. Jsem k dispozici většinou v úterý od 13:00 - 15:00 (po předchozí domluvě) či se přizpůsobím Vašemu časovému rozvrhu. Každý den jsem také ve škole od cca 7:00. Je možno se tedy sejít i ráno před vyučováním.

Co se teď ve škole děje?

Zítra 21.4. jdeme na procházku podél Ohře. S sebou: batoh, pití, svačina, teplé oblečení i obuv, papír, tužka, přezůvky (do družiny i v případě deště), pláštěnka či nepromokavá bunda. Návrat do školy 11:40. Oběd i družina jako obvykle. Infomrace jsou napsané i v ŽZ.

Tvoje tvář má známý hlas. 

To je soutěž, kterou si na nás nachytali organizátoři školy v přírodě. Moc se omlouvám za nepřehledné informace, které k Vám od dětí běhaly. Sama jsem nevěděla, jak to pojmout, jak budou děti reagovat atd. Nakonec jsme vyhlásili třídní kolo soutěže. Avšak většinou si děti stoupnou před tabuli a jen otevírají pusu do slov. Jsou to šikulky, že se celý text, někdy velmi těžký a v angličtině naučí, avšak z toho pak je těžké vybírat.

Vzala jsem to za trochu jiný konec a vybírala především podle písničky. Nakonec jsme zvolili písničku, kterou přinesla Julča - www.youtube.com/watch?v=-Lfpx4BVTC0. Písnička je česká, neohraná a můžeme si v ní pohrát a zúčastnit se vystoupení celá třída.

Premiéru budeme mít na zahradních slavnostech 18.5. Podílet se budou všichni žáci, včetně těch, co nejedou do ŠVP. Připravíme planety na kartony, raketu, zelené obleky, tykadla, prostě se budeme snažit vytvořit klip. Neváhejte přijít s jakýmkoli nápadem či pomocnou rukou, budeme rádi.

28.4. proběhne čarodějné učení, letos pojmeme jako Školu čar a kouzel v Bradavicích. Uvítáme jakékoli roztodivné čarodějky, čaroděje i kouzelníky. Prosím nachystejte dětem jednoduché převleky, ať mají z akce radost.

Veškeré informace o ŠVP sdělím na třídních schůzkách.

Přeji krásné dny. L. H.